ספרים, רבותיי, ספרים
  www.bookwatch.022.co.il
bookwatch
יום א', יח’ בתמוז תשע”ט
    דף הבית  |  יצירת קשר  |  אודות  
15:00 (11/06/12) book watch
לפני כשנה הלך לעולמו משה לנדוי, נשיא בית המשפט העליון לשעבר ומי שישב בראש בית הדין ששפט את אדולף אייכמן. מיכל שקד מציעה חשיפה אל חייו של מי שבעיקר שתק
22:11 (12/12/11) book watch
שמו של ספרו החדש של פטריק הולפורד, 10 הסודות של האנשים הבריאים, נשמע כמו עוד אחד ממדריכי הבריאות בשקל, המבטיחים לנו אורח חיים בריא בכמה שניות. קריאה בספר מגלה כי מדובר באחד המדריכים המקיפים והרציניים שראו אור בשנים האחרונות. טרנספורמציה בריאותית אמנם תדרוש מכם עבודה, אבל הולפורד בהחלט נותן לכם את הכלים.
13:15 (02/08/11) book watch
לבד מההסתייגות מכותרת המשנה של הספר ("ילד בריא וחכם?!"), ספרו של מייקל לו בהחלט משמש מדריך ראוי למי שמעוניינת להיכנס לתקופה הלא קלה של ההיריון בחוסן נפשי ופיזי
23:14 (12/06/11) book watch
בעולם אידיאלי, לא היה בספרו של ג'ושוע רוזנטל "תזונה אינטרגטיבית" כל חידוש. ואולם בחברה שאיבדה כבר מזמן את אמות המידה לתזונה, כזו שנצמדת כל בוקר לסוג מזונות מסויים, אוכלת רק אותו מבוקר עד ערב, מנקה רעלים באמצעות צומות חוזרים ונשנים, נמנעת מלשתות, שותה כל היום וכו' - כנראה שיש צורך להזכיר את המובן מאליו.
11:17 (17/04/11) book watch
דר' חונגר קורא לנו לקחת אחריות על גופנו. לחזור מאות שנים לאחור - שם הכירו בניקוי הרעלים כאמצעי הטוב ביותר לריפוי הגוף. ואולם, החידוש בספר הוא היכולת המופלאה של דר' חונגר להתאים את ניקוי הרעלים - שיטה נושנה, כאמור - למציאות שלנו כאן, זו האפופה ברעלים חדשים ומסוכנים. הפתעה נוספת בספר היא העובדה, כי דר' חונגר לא קורא לטוטליזם מכל סוג שהוא. נהפוך הוא. הספר מציג תכניות ניקוי רעלים מאוזנות, סבירות על פניהן, ואשר עשויות לאפשר לאלו שיבחרו לישמן לחיות חיים תקינים, נורמליים, וכמובן, בריאים יותר.
07:45 (09/03/11) book watch
הטענות המופיעות בספרו של דר' אריה אבני, "שוטי החלב", בדבר הסכנות הבריאותיות הקיימות בצריכת חלב ומוצריו, אינן מאפשרות להתעלם מתמרור האזהרה. הגם, כי הרפואה המוסדית בישראל, ובעולם המערבי בכלל, נמנעת מלקבל את המסקנות המופיעות בספר - נראה, כי הן חייבות להדליק, לכל הפחות, נורה אדומה פרטית, כזו שמצריכה לחשוב על העניין מראשיתו.
חדשים ומומלצים
ספרות ישראלית
ספרי ילדים ונוער
ספרות מתורגמת
ספרות עיון
ספרות מקצועית, ספרי הדרכה
בריאות ותזונה
פנאי, בישול והדרכה
הפינה היהודית
דעות
יום הזיכרון ויום העצמאות
יום השואה
יום השואה הבינלאומי
פרויקט "הבמה שלכם"
והיו עינינו רואות.... לקראת שבוע הספר העברי
קצרים לשבוע הספר