ספרים, רבותיי, ספרים
  www.bookwatch.022.co.il
bookwatch
יום א', יח’ בתמוז תשע”ט
    דף הבית  |  יצירת קשר  |  אודות  
10:05 (28/02/11) book watch
חציית קיץ היא נובלה קסומה, שניתנת לקריאה במספר רבדים. ניתן לקרוא בה באופן היסטורי, סוציאלי או תרבותי. ניתן גם למצוא בה סיפור אהבה פשוט ויפה, השזור משפטים שיש בכוחם להפוך לאלמותיים ("אחת החוויות הקסומות בעולמנו היא לצפות באהובך ישן: כך כשהוא חופשי מעיניים בוחנות וממודעות, לרגע קצר ומתוק את מחזיקה בליבו" – מקסים!). ואולי יותר מכל ניתן לשוב ולהתמכר לשפה הרהוטה, המצליחה ללטף מחד, ולצבוט מאידך.
09:47 (20/02/11) book watch
הספר, פראני וזואי, אשר יוצא עכשיו בתרגום מחודש בהוצאת כתר, מאפשר לקורא הישראלי לשוב ולהתחבר לאחד הכותבים האמריקאים המרתקים. זוהי הצצה מחודשת אל החיים בארה"ב של שנות ה-50, ארה"ב המיוזעת, הכואבת את כאבי המשנה של מלחמת העולם, זו המתמודדת עם התחלות חדשות לצד השלכותיו של העבר. זוהי נובלה משפחתית, אשר נוגעת בעצבים הרגישים ביותר של המשפחה, יחסי אחים, משאות רגשיים כבדים מנשוא ובעיקר, התמודדות בלתי פוסקת עם אובדן וציפיות.
13:41 (13/02/11) book watch
ספרו של טום רוב סמית, הנאום הסודי, הוא מותחן קצבי ומורכב, המהווה ספר חובה לחובבי ז'אנר ספרות המתח. ואולם העושר ההיסטורי המשמש רקע לספר, כמו גם האנושיות הרבה הגלומה בו, הופכת אותו לכזה המתאים גם למי שמותחנים אינם כוס התה שלו.
09:59 (06/02/11) book watch
ספרו של דניאל מועינודין מצטרף לשורה של ספרים, המספרים לנו שיש יקום מקביל - ססגוני, שוקק חיים, מלא תקווה אך גם השלמה גדולה עם עצב - שאיננו מכירים. הספר, המתאר קורותיה של משפחה רחבה בפקיסטן הציורית, מבקש לחשוף אותנו לכל אותם מנהגים, דפוסי חיים וחוויות שאינן חלק מהחיים המערביים ומתנהלים בחדרים אחרים. ואכן, אותם חדרים טומנים בחובם פלאים של ממש.
14:46 (12/01/11) book watch
הלנה מגר-טלמור סבורה שהמרירות המאפיינת את רגר, גיבור ספרו של תומאס ברנהרד, ולא תוכנו של הספר, הוא שהופך את הספר למעיק ומשעמם.
23:22 (05/01/11) book watch
הלנה מגר טלמור על ספרו של חתן פרס נובל לספרות ג'.מ. קוטזי -'תור הברזל' - מדובר בספר שרק סופר סגולי ומחונן היה יכול לכתוב. "תור הברזל" הוא ספר, שבתום קריאתו אתה יודע שהפך להיות לחלק מעצמיותך
09:09 (02/01/11) book watch
סטפן מריל בלוק, צעיר יליד 1982, מצליח לרגש ולסחוף ברומן ראשון, העוסק בהתמודדות של משפחות עם מחלת האלצהיימר הפושה ביקיריהן. שני אחים ורעיה, בן ואם - כולם עומדים במרכזה של עלילה סוחפת ומרגשת, המבטיחה שיש למה לצפות מעבודתו העתידית של בלוק.
11:58 (09/12/10) book watch
הלנה מגר-טלמור על ספרו החדש של ברנהארד שלינק
11:56 (09/12/10) book watch
הלנה מגר-טלמור (הידועה בכינויה - המיתולוגית) על ספרו החדש של איאן רנקין
11:53 (09/12/10) book watch
שירה כהן על קובץ הסיפורים של ואלזר, אשר ראה אור בספריית הפועלים
חדשים ומומלצים
ספרות ישראלית
ספרי ילדים ונוער
ספרות מתורגמת
ספרות עיון
ספרות מקצועית, ספרי הדרכה
בריאות ותזונה
פנאי, בישול והדרכה
הפינה היהודית
דעות
יום הזיכרון ויום העצמאות
יום השואה
יום השואה הבינלאומי
פרויקט "הבמה שלכם"
והיו עינינו רואות.... לקראת שבוע הספר העברי
קצרים לשבוע הספר